Pensa Differente

Musica: Gatto Panceri, Maria Bazar, Andrea Cervetto, Piero Fissore, Beppe Gambetta, Massimo Luca, Andrea Sigona & Michele Anelli, L'Aura, Avion Travel, Gnu Quartet, Mandilä, Danilo Madonia, Marco Cravero, Ellade Bandini, Mauro Culotta, Andrea Pozza, Rita Marcotulli, Vittorio De Scalzi, Gianni Martini, Nicola Alesini, Raffaele Califano, Andrea Polinelli e Antonio Magli, Paola Zamponi, Michela Gatti, Barro, Alberto Al Vox Lupia, Stefano Bertoli, Maddalena Conni, Manuela Pellegatta, Stefano Agnini, Chløe Nøn, Paolo Gerbella, Orange Records e Raffaele Abbate, Andrea Sigona, Fabio Armiliato. Dado Moroni, Gnu Quartet, Green Fog e Mattia Cominotto, Marian Trapassi, Sue, Nasca, Gian Piero Alloisio, Lucia Ianniello, Barbara Rubin, Mauro Culotta, Michele Pecora, Massimo Zamboni, Stragà, Davide De Marinis, Luca Calabrese , Roberta Barabino, Mauro Sabbione, Raffaele Califano, Pivio & Aldo De Scalzi , Nicola Alesini, Federico Sirianni, Max Mandredi, Vittorio De Scalzi, Giorgio Ravera, Andrea Pozza, Danilo Madonia, Andrea Polinelli, Antonio Magli, Rita Marcotulli, Tullio De Piscopo, Stefano Marelli, Ellade Bandini, Clemente, Giuseppe Cionfoli, Eleviole, Antonella Oggiano, Michele Anelli, Bobby Solo, Bobby Soul, Stefano Quarantelli, Fabrizio Nitti, Enrico Lisei, Gianni Martini, Ernyaldisko e Marco Massari, Feelin' Blue e Oscar Piaggerella, Metrodora, Louisiana Jazz Club con Rudy Cervetto e Andrea Artioli, Francesco Tallevi, Alessandro Guardia e Alfa Records, Alessio Panni, Enzo Beccia, Alberto Macrì, Mario Del Grosso, Alberto Giordano, Roberto Martino.

 

Sport: Francesco Ghettini, Alessandra Pesce.

 

Il teatro, la cultura e la poesia: Cristina Belloni, Massimo Wertmuller, Simona Garbarino, Pino Petruzzelli, Emanuele Conte, Alberto Nocerino, Guido Caserza, Pier Guido Quartero, Carlo Michele Marenco, Piero Cademartori, Letizia Lodi, Antonella Fiori, Maddalena Leali, Giovanna Olivari, Sergia Monleone, Bruno Morchio, Paola De Nisco, Cinzia Pennati, Andrea Di Marco, Carlo Denei, Ivaldo Castellani, Marco Piras, Mirco Bonomi, Luca Borzani, Daniela Biasoletto, Guerilla Drummers, Marco Gafarelli, Loredana Trestin, Luca Faccio, Franco Bampi, Andrea Liberovici, Angelo Calvisi, Francesco Denini, Bruno Morchio, Marcel Cordeiro, Fabio Zuffanti, Daniele Cambiaso, Sabrina De Bastiani, Riviera Film Festival con Massimo Santimone , Giacomo Montanari, Franco Cardini, Ennio Cirnigliaro, Giorgio Grimaldi, Sergia Monleone.

Società: Antonio Bacciocchi, Carlo Barbero, Morghy Bloom, Cristina Cattoni, Paolo Fasce, Roberto Paperinik Falchi, Francesco Oddone, Giuseppe Morabito, Guido Sciaccaluga, Stefano Bigliazzi, Roberto Quaglia, Birra Nostrale, Flavia Menegatti, Laura Monferdini, Roberto Falchi, Golden Din Din, Francesca Chelli,​ Fabrizio Venerandi, Giansandro Rosasco e  il Museo Videogioco di Gattorna, Stefano De Pietro, Federico l'Olandese Volante,


La stampa: Donatella Alfonso, Luca Arnaù, Flavio Brighenti, Carlo Calabrò, Giovanni Giaccone, Guido Festinese, Laura Guglielmi, Giovanni Mari, Ida Tiberio, Renato Tortarolo. 

La scienza: Guido Corbò, Laura Crispini,  Alberto Diaspro, Silvano Fuso, Lorenzo Parodi, Giorgio Temporelli.

©2020 di All'Ora di Amadeus. Creato con Wix.com

  • Facebook Icona sociale
  • Twitter Icon sociale
  • Youtube
  • Instagram
  • Spotify Icona sociale
  • Tumblr Icona sociale
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now